NOWA EDYCJA
PAZDZIERNIK 2025r.
Zapraszamy na twórczą grupę dla młodzieży (między 15 a 18 rokiem życia).
Otwieramy kolejną edycję warsztatów wspierających uwalnianie emocji i doznań dzięki muzyce, a szczególnie rozumienie jej i przekazu jakie niosą teksty utworów pochodzących z różnych gatunków muzycznych, często pisanych w momentach bólu, wściekłości, lęku, ale i pasji i radości.
Jeśli:
Chcesz rozwinąć w sobie umiejętność wyrażania emocji, nazywania ich i radzenia sobie z nimi.
Podobają Ci się różne alternatywne formy muzyki, sztuki i masz ochotę poeksperymentować, ale nie wiesz jak się do tego zabrać.
Odnaleźć swój głos w grupie ludzi o podobnych zainteresowaniach i stworzyć coś razem.
Poczuć się wreszcie dobrze w grupie i wyrażać się w bardziej otwarty sposób.
Zostawić lęk i wstyd za sobą, spróbować poznać siebie od bardziej twórczej strony.
Te warsztaty są dla Ciebie, zapraszamy!
Spotkania będą się odbywały w kameralnej grupie (4-6 osób), raz w tygodniu (czwartek 18:30 do 20:30) w Klinice Terapii Par i Rodzin „Znaczenie” na ul. Batorego 2.
Rekrutacja: sierpień / wrzesień 2025 r. (bezpłatna).
Zapisy: telefon: mail: 579 718 792, klucz.znaczenie@gmail.com.
Start: październik 2025 r.
Meta: czerwiec 2026 r.
Koszt: 150 zł za spotkanie raz w tygodniu od osoby.
„Klucz wiolinowy w terapii grupowej młodzieży” to autorski program terapii grupowej młodzieży wykorzystujący muzykę jako formę terapeutyczną. Założeniem programu jest wspieranie ekspresji emocjonalnej młodzieży początkowo przez wybór utworów odzwierciedlających stan emocjonalny uczestników grupy, również wybór muzyki obrazującej dylematy okresu dorastania, relacje, kwestie tożsamościowe i egzystencjalne.
Następnie, wspólnie przeprowadzana jest analiza emocjonalnej warstwy przekazu muzyki pochodzącej z różnych gatunków muzycznych wybieranej przez nastolatków (z analizą projekcji, których muzyka była nośnikiem). Na kolejnym etapie praca grupy skupia się na stymulacji procesu twórczego oraz analizie indywidualnej twórczości muzycznej uczestników grupy.
Zakończeniem to stworzenie wspólnego utworu uwzględniającego indywidualny głos i charakter każdego z uczestników z akcentem na twórczość grupową, wybór przekazu utworu i aranżacji muzycznej. Program trwa 9 miesięcy, prowadzony jest przez 3 prowadzących (terapeutę i muzyka, terapeutkę oraz zawodowego muzyka). Praca grupy poddawana jest superwizji.
Pedagog, psychoterapeuta, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i jej rodzinami. Wokalista rockowego zespołu Harissa, autor tekstów i współtwórca muzyki. Pasjonat jazdy motocyklem
Psycholog, psychoterapeutka na co dzień pracująca z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz parami i rodzinami. Prywatnie kocha taniec (salsę kubańską, bachatę, dancehall) i podróże.
Polski raper, autor tekstów i producent muzyczny znany jest przede wszystkim z występów w zespole Kaliber 44.